#ZnajdźRzemieślnika

Twórcy ludowi online – #ZnajdźRzemieślnika

Wielu artystów ludowych sprzedawało swoje prace głównie podczas takich wydarzeń jak Jarmark Jagielloński. Osobisty kontakt z rzemieślnikiem, możliwość bezpośredniego wyboru interesujących nas wyrobów – to wszystko zostało w tej chwili ograniczone. Dlatego też rozpoczynamy wielką akcję #ZnajdźRzemieślnika! Pozostańmy w kontakcie z twórcami ludowymi, wspierajmy ich swoimi zamówieniami, otaczajmy się pięknym rzemiosłem i sztuką ludową! Wiemy jednak, że nie jest to takie proste bez udziału w festiwalach i targach twórczości ludowej. Jako organizatorzy Jarmarku Jagiellońskiego postanowiliśmy ułatwić ten kontakt.

Więcej o akcji „Znajdź rzemieślnika”

Jesteś rzemieślnikiem? Sprawdź, jak zgłosić się do akcji.

Pobierz publikację Ignacego Tokarczyka „Twórz i fotografuj – kilka słów o fotografii produktowej dla rzemieślników tradycyjnych”.

Podróżujesz? Sprawdź, czy w okolicach, w które zmierzasz znajdziesz któregoś z rzemieślników Jarmarku Jagiellońskiego! A może okaże się, że niedaleko Twojego domu działa tradycyjna pracownia rzemieślnicza? Stworzyliśmy wirtualną mapę, na której sprawdzicie w jakich zakątkach Polski i Europy pracują nasi twórcy!

Z mapy można korzystać na wiele sposobów.

Po pierwsze, co nie zaskakuje – geograficznie. Mapa działa tak samo jak inne mapy Google, więc możesz ją przybliżać, oddalać i przesuwać podróżując „palcem po mapie”. Możesz też wpisać w wyszukiwarkę nazwę miejscowości i sprawdzić czy w okolicy pracują jacyś rzemieślnicy. Aby skorzystać z wyszukiwarki, kliknij „wyświetl większą mapę” (ikona w prawym górnym rogu), po załadowaniu pełnej wersji mapy wyszukiwarkę znajdziesz w menu po lewej stronie.

Jeśli znasz nazwisko rzemieślnika, który Cię interesuje, możesz go także wyszukać za pomocą lupki.

Mapę uporządkowaliśmy według kategorii rzemiosła. Listę wszystkich rzemiosł znajdziesz w rozwijanym menu w lewym górnym rogu mapy. Możesz wybrać interesujące Cię pozycje, a inne ukryć, tak aby na mapie było widać tylko to, czego szukasz. Dodatkowo dla ułatwienia każda kategoria ma inny kolor ikonki*

Pamiętaj, że na mapie nie podajemy dokładnego adresu twórców, pinezki nie są przypięte do ich domów. Mapa pokazuje tylko miejscowość, w której rzemieślnik pracuje. Więcej informacji uzyskasz kontaktując się z twórcą.