Wystawa | Z czułością – w zaciszu pracowni twórców instrumentów. Zdjęcia Doroty i Piotra Piszczatowskich

Wystawa przedstawia subiektywny wybór fotografii wykonanych podczas wieloletnich wypraw do twórców instrumentów. Przekraczając progi ich domów i warsztatów, autorzy zdjęć mieli unikalną możliwość spotkania z twórcami w przestrzeniach zazwyczaj niedostępnych dla osób postronnych. To były niezwykle serdeczne spotkania.

Poprzez fotografie wchodzimy nie tylko do wnętrz pracowni, ale jesteśmy też świadkami procesu powstawania dzieła. Jego prostota a zarazem złożoność, jego osobisty i subtelny rys – odbijał się w oczach, naznaczał twarze i dłonie. Wywoływał niekończące się opowieści albo mówiącą samą przez siebie ciszę.

W tych przestrzeniach odbywała się żmudna, skupiona, cierpliwa wielogodzinna praca. Osadzała się kolejnymi warstwami kurzu, wiórów i ścinków na narzędziach, na surowych materiałach czekających na swój czas, dziełach prawie gotowych i na obrazach, fotografiach – osobistych ikonach. Spoza tego wszystkiego zawsze wyłaniały się szczęśliwe, czułe oczy, które napatrzyły się na cud. Zaznały radości tworzenia.

 

Dorota i Piotr Piszczatowscy są twórcami i opiekunami portalu www.targowiskoinstrumentow.pl

Data

sobota, 21 sierpnia 2021
Zakończone!

Czas

11:00 - 17:00

Czas lokalny

  • Strefa czasowa: America/New_York
  • Data: sobota, 21 sierpnia 2021
  • Czas: 05:00 - 11:00

Lokalizacja

Warsztaty Kultury w Lublinie - brama
Grodzka 7
Kategoria