Szanowni Państwo,

Jarmark Jagielloński odbywa się w rygorze sanitarnym, który obowiązuje nas ze względu na sytuację epidemiologiczną. Każdego roku na Festiwalu spotkać można było kapele, osoby wykonujące muzykę tradycyjną, czy innego rodzaju przedstawienia uliczne. W tym roku festiwal został ograniczony ze względów bezpieczeństwa – nie mogliśmy zaprosić artystów realizujących program festiwalu w przestrzeni ulic Starego Miasta i jarmarku rzemieślniczego. Powodem tej decyzji jest dbałość o bezpieczeństwo uczestników.

Zgodnie z wytycznymi sanitarno-epidemiologicznymi wszystkie koncerty i spektakle podczas festiwali muszą odbywać się po uprzedniej rejestracji uczestników. Wszelkie działania programowe, które podejmujemy były konsultowane i akceptowane przez Powiatową Stację Epidemiologiczną Sanitarną w Lublinie. Jeżeli mielibyśmy możliwość realizacji programu na ulicach festiwalu, zapewniamy, że nie brakowałoby zarówno muzyki tradycyjnej jak i innych występów wzbogacających program festiwalu.

W tym roku na terenie festiwalu nie możemy pozwolić na muzykę graną na żywo na ulicy. Ponosimy odpowiedzialność za zarezerwowaną przestrzeń.