Dla odwiedzających
Dla wystawców

Wszystko, co musisz wiedzieć przed wyjściem z domu

To festiwal kultury i sztuki tradycyjnej odbywający się w przestrzeni Starego Miasta w Lublinie. W programie znajdziecie: stoiska twórców ludowych, koncerty muzyki tradycyjnej i inspirowanej tradycją, warsztaty, podwórko pełne dawnych gier i zabaw, a także potańcówki, spektakle, wystawy i pokazy. Dokładny program umieszczamy na naszej stronie internetowej na początku sierpnia.

W 2021 roku zapraszaliśmy Was do Lublina w dniach 20-22 sierpnia. Festiwal trwał codziennie w godzinach od 10.00 do 00.00.
Jarmark od wielu lat odbywa się w podobnym czasie, czyli w drugiej połowie sierpnia.

Znajdziesz nas na ulicach, placach i zaułkach Starego Miasta i Błoniach pod Zamkiem w Lublinie.

Wszystkie wydarzenia festiwalu są bezpłatne. Na większość z nich trzeba się wcześniej zgłosić. Zapisy otwieramy w połowie sierpnia.
Wyjątkiem jest Letnia Szkoła Tradycji. To trwający 4 dni kurs pod okiem mistrzów rzemiosła. Oprócz zapisów (połowa lipca), obowiązuje kaucja, którą zwracamy, jeśli weźmiesz udział w całym kursie.

W czasie festiwalu trudno znaleźć wolne miejsce parkingowe, dlatego zachęcamy Was do korzystania z komunikacji publicznej. W Lublinie działają także rowery miejskie. Pamiętajcie, że na czas Jarmarku zamykamy część parkingu na Placu Zamkowym. Teren ten służy wtedy naszym artystom.

Sprawdź, jak dojechać na Stare Miasto autobusem:

jakdojade.pl/lublin/trasa/ – wyznacz punkt docelowy – np. ul. Grodzka w Lublinie.

Bilety można kupić w kioskach, biletomatach na przystankach i w większości autobusów. Możesz też użyć aplikacji mobilnej. Obecny cennik biletów znajdziesz tutaj: ztm.lublin.eu/pl/bilety/cennik-biletow-1

Sprawdź, gdzie są stacje Roweru Miejskiego: lubelskirower.pl

Jeśli przyjeżdżasz samochodem, pamiętaj, że w Lublinie działa Strefa Płatnego Parkowania. Za parkowanie zapłacisz od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-18.00. W piątki wieczorem, w soboty, niedziele i święta zaparkujesz bezpłatnie. Szukaj parkomatów lub zainstaluj aplikację CityParkApp, która pomoże Ci opłacić parking.

Więcej informacji znajdziesz tutaj: lublin.spp24.pl

Na Stare Miasto mogą wjeżdżać tylko samochody, które mają identyfikatory wydawane przez Urząd Miasta Lublin.

Mapa parkingów płatnych znajdujących się w pobliżu Starego Miasta i Śródmieścia w Lublinie

Trasę do Lublina najlepiej wyjaśni Ci nawigacja ;) Jako miejsce docelowe najlepiej ustawić swój hotel. W czasie festiwalu bardzo trudno znaleźć miejsce parkingowe blisko Starego Miasta. W trakcie Jarmarku zamykamy też część dużego parkingu na Placu Zamkowym. Teren ten służy wtedy naszym artystom.

Polecamy, by drogę z miejsca noclegu na Stare Miasto pokonywać autobusem, rowerem miejskim lub spacerem.

Ale jeśli bardzo zależy Wam na przyjeździe samochodem, ustawcie nawigację na np. Aleja Unii Lubelskiej, Lublin. To ulica położona blisko Starego Miasta i Błoni pod Zamkiem. Znajdziecie tam jeden z większych parkingów.

Inne parkingi prywatne w okolicy: Mapa parkingów płatnych znajdujących się w pobliżu Starego Miasta i Śródmieścia w Lublinie

Poza tym w Lublinie działa Strefa Płatnego Parkowania. Za parkowanie zapłacicie od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-18.00. W piątki wieczorem, w soboty, niedziele i święta zaparkujecie już bezpłatnie. Szukajcie parkomatów lub zainstalujcie aplikację CityParkApp, która pomoże Wam opłacić parking.

Więcej informacji o Strefie Płatnego Parkowania: lublin.spp24.pl

Na Stare Miasto mogą wjeżdżać tylko samochody, które mają identyfikatory wydawane przez Urząd Miasta Lublin.

Lubelski Rower Miejski: lubelskirower.pl

Autobusy: mpk.lublin.pl

Dworzec Kolejowy w Lublinie jest nieco oddalony od Starego Miasta. Taki spacer może zająć Ci około 30 minut.

Po wyjściu z dworca kieruj się w ulicę 1 Maja (druga ulica z prawej strony). Idź nią do końca – aż do Ronda Lubelskiego Lipca ‘80. Za rondem, po lewej stronie zobaczysz zabytkowy, biały most. To Most im. Mariana Lutosławskiego (Most Kultury). Przejdź przez niego i kieruj się dalej ulicą Zamojską i Wyszyńskiego. Na ich końcu zobaczysz wysoki budynek Archikatedry. To znak, że jesteś już o krok od Starego Miasta. By dojść na festiwal, skręć w lewo w ulicę Królewską i idź nią aż do Placu Łokietka. Tam zobaczysz nasz Punkt Informacyjny. Jesteś na miejscu!

Dojazd z Dworca PKP autobusami opiszemy za jakiś czas. Otoczenie dworca jest w remoncie, dlatego rozkłady komunikacji miejskiej mogą się zmieniać.

Więcej o aktualnych rozkładach: mpk.lublin.pl

Oczywiście możesz skorzystać z taksówki. Niektóre w kontaktów znajdziesz na stronie: lublintravel.pl

I ostatnia już opcja, czyli wypożyczenie samochodu. W Lublinie działa CarSharing Panek – panekcs.pl

Dworzec Autobusowy w Lublinie jest bardzo blisko Starego Miasta. Wychodząc z budynku dworca, zobaczysz położony na wzgórzu Zamek. Kieruj się w jego stronę. Naprzeciwko Zamku zobaczysz drugie wzgórze – to Stare Miasto i prowadząca do niego Brama Grodzka.

Co roku przygotowujemy dla Was coś wyjątkowego! Dokładny program festiwalu znajdziecie na naszej stronie w zakładce PROGRAM. W Punkcie Informacyjnym na Placu Łokietka otrzymacie też papierowe programy i mapy Jarmarku.

Na uczestników Jarmarku Jagiellońskiego czekać będzie punkt informacyjny, w którym pracują uśmiechnięci wolontariusze, gotowi do udzielenia informacji o festiwalu. Znajdują się tam również papierowe mapy Jarmarku Jagiellońskiego.

Plac Łokietka
20-22 sierpnia 2021, w godz. 10.00-19.00

Dla fanów ekologicznych rozwiązań dostępny będzie program w wersji elektronicznej.

Dla wszystkich rodziców, którzy chcą zabrać na festiwal dzieci, przygotowaliśmy specjalną opcję na naszej stronie. Wystarczy wejść w zakładkę z programem i użyć filtrowania „dla dzieci”, aby wyszukać odpowiednie wydarzenia. Przede wszystkim polecamy Błonia pod Zamkiem, gdzie znajduje się Jarmarkowe Podwórko z programem skierowanym dla najmłodszych. Znajdziemy tam warsztaty, spektakle, dawne gry i zabawy.

Na Jarmarkowym Podwórku na Błoniach pod Zamkiem dostaniecie specjalną opaskę na rękę. Zachęcamy do wpisania na opaskach, które założą dzieci numeru kontaktowego do opiekuna. Pozwoli to na jak najszybsze odnalezienie pociechy w razie jej zagubienia.

Kochamy zwierzaki, dlatego dbając o komfort, dobre samopoczucie i bezpieczeństwo Twojego pupila sugerujemy, aby na czas Jarmarku został w domu. Jarmark Jagielloński to kilkadziesiąt tysięcy uczestników, intensywny dźwięk i wyjątkowy natłok bodźców, które spowodują duży stres i mogą wystraszyć nawet obytego w takich sytuacjach zwierzaka. My naszych czworonożnych przyjaciół zostawiamy w domu.

W tym roku szczególnie dużo jest wydarzeń na zapisy. Osoby zakwalifikowane do udziału dostaną potwierdzenie na swoją skrzynkę e-mail.

Tak. Na zdecydowanej większości wydarzeń Jarmarku Jagiellońskiego można robić zdjęcia. Wyjątkiem są niektóre koncerty i spektakle teatralne. Informacja o ograniczonym fotografowaniu będzie widoczna w postaci tabliczek informacyjnych oraz ogłoszona przez konferansjera ze sceny. Informację zamieścimy także w opisie wydarzenia na stronie jarmarkjagiellonski.pl Warto również zapytać artystów rzemieślników prezentujących swoje prace na straganach czy wyrażają zgodę na sfotografowanie ich samych czy należących do nich prac.

Oh! Mnóstwo wspaniałych rzeczy, ale nie będziemy ich tu wszystkich wymieniać, bo nie starczy nam strony. Możesz zajrzeć na stronę Lubelskiego Ośrodka Informacji Turystycznej i Kulturalnej

Zapraszamy do zapoznania się z bazą noclegową na stronach: nocowanie.pl, booking.com, lubelskietravel.pl. W Lublinie jest też sporo miejsc noclegowych w akademikach. Warto sprawdzić tę opcję, jeśli planujesz wyjazd niskobudżetowy np. na UMCS.
Gdzie na terenie festiwalu znajdę toaletę?
Płatna toaleta publiczna znajduje się przy ul. Zamkowej (między Błoniami a Placem Zamkowym, wejście od strony Błoni) – czynna codziennie w godzinach 6.00-22.00. Podczas Jarmarku Jagiellońskiego zapewniamy także toalety tymczasowe. Dokładne rozmieszczenie toalet znajdziesz na MAPIE FESTIWALU.

Płatna toaleta publiczna znajduje się przy ul. Zamkowej (między Błoniami a Placem Zamkowym, wejście od strony Błoni) – czynna codziennie w godzinach 6.00-22.00. Podczas Jarmarku Jagiellońskiego zapewniamy także toalety tymczasowe. Dokładne rozmieszczenie toalet znajdziesz na MAPIE FESTIWALU.