Dla odwiedzających
Dla wystawców

Wszystko, co musisz wiedzieć przed wyjściem z domu

To festiwal kultury i sztuki tradycyjnej odbywający się w przestrzeni Starego Miasta w Lublinie.
W programie znaleźć można jarmark ze straganami wypełnionymi wyrobami rzemieślniczymi, koncerty muzyki tradycyjnej i inspirowanej tradycją, warsztaty rzemiosła z mistrzami, jarmarkowe podwórko czyli przestrzeń dawnych zabaw i gier, a także potańcówki, spektakle, wystawy i pokazy. Dokładny program wydarzenia publikujemy na naszej stronie internetowej na początku sierpnia.

W 2021 roku zapraszamy 20-22 sierpnia r., w godzinach od 10.00 do 00.00
Jarmark od wielu lat odbywa się w podobnym czasie, czyli w drugiej połowie sierpnia.

Znajdziesz nas na ulicach, placach i zaułkach Starego Miasta i Błoniach pod Zamkiem w Lublinie.

Wszystkie wydarzenia w ramach festiwalu są bezpłatne, na większość z nich w tym roku ze względu na COVID-19 obowiązują zapisy. Zapisy rozpoczną się w połowie sierpnia.
Wyjątkiem jest Letnia Szkoła Rzemiosła Tradycyjnego, czyli kilkudniowy kurs mistrzowski, za który pobieramy opłatę od uczestników i są wymagane zapisy we wcześniejszym terminie (połowa lipca).

Wszystkich uczestników Jarmarku Jagiellońskiego zachęcamy do korzystania z komunikacji publicznej oraz systemu rowerów miejskich. Ze względu na duże zainteresowanie wydarzeniem, bardzo trudno jest znaleźć wolne miejsce parkingowe blisko centrum. Dodatkowo podczas Jarmarku Jagiellońskiego na potrzeby twórców ludowych zamykamy część parkingu na Placu Zamkowym.

Sprawdź jak dojechać na Stare Miasto autobusem:
https://jakdojade.pl/lublin/trasa/ – wyznacz punkt docelowy na Stare Miasto
Bilety można kupić w kioskach, biletomatach na przystankach i w większości autobusów, a także poprzez aplikacje mobilne. Bilet czasowy 30-minutowy normalny kosztuje 3,20 PLN, ulgowy – 1,60 PLN. Możliwy jest również zakup biletu u kierowcy za odliczoną gotówkę (bilet jednorazowy normalny kosztuje 4,00 PLN, ulgowy – 2,00 PLN).

Sprawdź gdzie są stacje Roweru Miejskiego:
https://lubelskirower.pl/

Ale jeśli bardzo zależy Wam na przyjeździe samochodem informujemy, że w soboty, niedziele i święta parkowanie samochodów osobowych w Strefie Płatnego Parkowania (Śródmieście, Stare Miasto) jest bezpłatne. W pozostałe dni tygodnia (poniedziałek-piątek, godz. 8.00-17.00) bilety nabyć można w parkomatach lub uruchamiając specjalną usługę GSM naliczającą opłatę parkingową. Dodatkowe informacje dot. Strefy Płatnego Parkowania znajdą Państwo pod adresem: http://lublin.spp24.pl/
Wjazd na Stare Miasto jest możliwy wyłącznie dla pojazdów posiadających identyfikatory wydawane przez Urząd Miasta w Lublinie.
Mapa parkingów płatnych znajdujących się w pobliżu Starego Miasta i Śródmieścia w Lublinie

Trasę do Lublina najlepiej wyjaśni Ci GPS ;) Pamiętaj jednak, żeby jako miejsce docelowe ustawić hotel, bo ze względu na duże zainteresowanie wydarzeniem, bardzo trudno znaleźć wolne miejsce parkingowe blisko centrum. Dodatkowo podczas Jarmarku Jagiellońskiego na potrzeby twórców ludowych zamykamy częściowo parking na Placu Zamkowym. Szczerze polecamy wyruszenie z hotelu na teren festiwalu komunikacją miejską, rowerem miejskim lub spacerem.

Ale jeśli bardzo zależy Wam na przyjeździe samochodem, ustawcie nawigacje na Lublin, ul. Unii Lubelskiej, czyli na ulicę w bezpośrednim sąsiedztwie Starego Miasta i Błoni pod Zamkiem. Informujemy, że w soboty, niedziele i święta parkowanie samochodów osobowych w Strefie Płatnego Parkowania (Śródmieście, Stare Miasto) jest bezpłatne. W pozostałe dni tygodnia (poniedziałek-piątek, godz. 8.00-17.00) bilety nabyć można w parkomatach lub uruchamiając specjalną usługę GSM naliczającą opłatę parkingową. Dodatkowe informacje dot. Strefy Płatnego Parkowania znajdą Państwo pod adresem: http://lublin.spp24.pl/

Wjazd na Stare Miasto jest możliwy wyłącznie dla pojazdów posiadających identyfikatory wydawane przez Urząd Miasta w Lublinie.

Dworzec Kolejowy w Lublinie jest nieco oddalony od Starego Miasta. Dojście na teren festiwalu pieszo może Ci zająć około 30 minut. Po wyjściu z dworca kieruj się „na godzinę 2” w ulicę 1 Maja i idź nią aż do ronda Lubelskiego Lipca 80. Na rondzie przejdź przez Most Lutosławskiego (Most Kultury) i kieruj się dalej prosto ul. Zamojską, ul. Wyszyńskiego, aż dojdziesz do Archikatedry. To znak, że jesteś już o krok od Starego Miasta. Aby znaleźć się w centrum wydarzeń skręć w lewo w ul. Królewską i zmierzaj nią aż do Placu Łokietka, gdzie zobaczysz nasz Punkt Informacyjny.

Dojazd z Dworca PKP autobusami jest według nas wygodniejszy. Przystanek zobaczysz od razu po wyjściu z dworca. Możesz wybrać linię 1 w kierunku Pancerniaków Felicity lub linię 13 w kierunku Paderewskiego. W obu przypadkach wysiądź na przystanku Plac Wolności. Przejazd będzie trwał około 10 minut.
Bilety można kupić w kioskach, biletomatach, które są na dworcu dwa i w większości autobusów, a także poprzez aplikacje mobilne. Bilet czasowy 30-minutowy normalny kosztuje 3,20 PLN, ulgowy – 1,60 PLN. Możliwy jest również zakup biletu u kierowcy za odliczoną gotówkę (bilet jednorazowy normalny kosztuje 4,00 PLN, ulgowy – 2,00 PLN).

Oczywiście możesz skorzystać z taksówki. W Lublinie działa aplikacja Bolt. Największe floty mają AleTaxi – 511-11-11 oraz Taxi Damel – 19-626.

I ostatnia już opcja, czyli wypożyczenie samochodu. W Lublinie działa CarSharing Panek.
Dojeżdżam z daleka. Jak dotrzeć na festiwal z dworca PKS?
Dworzec Autobusowy w Lublinie jest zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie Starego Miasta. Wystarczy, że po wyjściu z dworca wejściem głównym spojrzysz w lewo – z pewnością dostrzeżesz położony na wzgórzu Zamek. Po przejściu na drugą stronę ulicy znajdziesz się na Placu Zamkowym. Kiedy wejdziesz schodami w górę, będziesz już na mostku łączącym Zamek ze Starym Miastem.

Dworzec Autobusowy w Lublinie jest zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie Starego Miasta. Wystarczy, że po wyjściu z dworca wejściem głównym spojrzysz w lewo – z pewnością dostrzeżesz położony na wzgórzu Zamek. Kieruj się w jego stronę. Po przejściu przez ulicę znajdziesz się na Placu Zamkowym. Kiedy wejdziesz schodami w górę, będziesz już na mostku łączącym Zamek ze Starym Miastem.

Dokładny program wydarzenia będzie dostępny na stronie internetowej jarmarkjagiellonski.pl w zakładce PROGRAM. Podczas Jarmarku Jagiellońskiego dostępne są również programy i mapy wydarzenia w wersji papierowej. Wystarczy przyjść do punktu informacyjnego festiwalu zlokalizowanego na Placu Łokietka.

Na uczestników Jarmarku Jagiellońskiego czekać będzie punkt informacyjny, w którym pracują uśmiechnięci wolontariusze, gotowi do udzielenia informacji o festiwalu. Znajdują się tam również papierowe mapy Jarmarku Jagiellońskiego.

Plac Łokietka
20-22 sierpnia 2021, w godz. 10.00-19.00

Dla fanów ekologicznych rozwiązań dostępny będzie program w wersji elektronicznej.

Dla wszystkich rodziców, którzy chcą zabrać na festiwal dzieci, przygotowaliśmy specjalną opcję na naszej stronie. Wystarczy wejść w zakładkę z programem i użyć filtrowania „dla dzieci”, aby wyszukać odpowiednie wydarzenia. Przede wszystkim polecamy Błonia pod Zamkiem, gdzie znajduje się Jarmarkowe Podwórko z programem skierowanym dla najmłodszych. Znajdziemy tam warsztaty, spektakle, dawne gry i zabawy.

Na Jarmarkowym Podwórku na Błoniach pod Zamkiem dostaniecie specjalną opaskę na rękę. Zachęcamy do wpisania na opaskach, które założą dzieci numeru kontaktowego do opiekuna. Pozwoli to na jak najszybsze odnalezienie pociechy w razie jej zagubienia.

Kochamy zwierzaki, dlatego dbając o komfort, dobre samopoczucie i bezpieczeństwo Twojego pupila sugerujemy, aby na czas Jarmarku został w domu. Jarmark Jagielloński to kilkadziesiąt tysięcy uczestników, intensywny dźwięk i wyjątkowy natłok bodźców, które spowodują duży stres i mogą wystraszyć nawet obytego w takich sytuacjach zwierzaka. My naszych czworonożnych przyjaciół zostawiamy w domu.

W tym roku szczególnie dużo jest wydarzeń na zapisy. Osoby zakwalifikowane do udziału dostaną potwierdzenie na swoją skrzynkę e-mail.

Tak. Na zdecydowanej większości wydarzeń Jarmarku Jagiellońskiego można robić zdjęcia. Wyjątkiem są niektóre koncerty i spektakle teatralne. Informacja o ograniczonym fotografowaniu będzie widoczna w postaci tabliczek informacyjnych oraz ogłoszona przez konferansjera ze sceny. Informację zamieścimy także w opisie wydarzenia na stronie jarmarkjagiellonski.pl Warto również zapytać artystów rzemieślników prezentujących swoje prace na straganach czy wyrażają zgodę na sfotografowanie ich samych czy należących do nich prac.

Oh! Mnóstwo wspaniałych rzeczy, ale nie będziemy ich tu wszystkich wymieniać, bo nie starczy nam strony. Możesz zajrzeć na stronę Lubelskiego Ośrodka Informacji Turystycznej i Kulturalnej

Zapraszamy do zapoznania się z bazą noclegową na stronach: nocowanie.pl, booking.com, lubelskietravel.pl. W Lublinie jest też sporo miejsc noclegowych w akademikach. Warto sprawdzić tę opcję, jeśli planujesz wyjazd niskobudżetowy np. na UMCS.
Gdzie na terenie festiwalu znajdę toaletę?
Płatna toaleta publiczna znajduje się przy ul. Zamkowej (między Błoniami a Placem Zamkowym, wejście od strony Błoni) – czynna codziennie w godzinach 6.00-22.00. Podczas Jarmarku Jagiellońskiego zapewniamy także toalety tymczasowe. Dokładne rozmieszczenie toalet znajdziesz na MAPIE FESTIWALU.

Płatna toaleta publiczna znajduje się przy ul. Zamkowej (między Błoniami a Placem Zamkowym, wejście od strony Błoni) – czynna codziennie w godzinach 6.00-22.00. Podczas Jarmarku Jagiellońskiego zapewniamy także toalety tymczasowe. Dokładne rozmieszczenie toalet znajdziesz na MAPIE FESTIWALU.