Loading...

Do zobaczenia na Jarmarku Jagiellońskim 2021!

Symbol Jarmarku Jagiellońskiego – czerwona kurka

Usłysz, zobacz,
dotknij, odkryj swoje korzenie
– tradycja jest na wyciągnięcie ręki

Symbol Jarmarku Jagiellońskiego – zielona kurka

W jednym czasie
i miejscu spotkaj
mistrzów rzemiosła tradycyjnego Europy Środkowo-Wschodniej

Symbol Jarmarku Jagiellońskiego – zielona kurka

Poznaj muzykę tradycyjną w wykonaniu jej mistrzów, kontynuatorów i artystów zainspirowanych jej pięknem.
Daj się ponieść fali muzyki granej na żywo!

Symbol Jarmarku Jagiellońskiego – czerwona kurka

Doświadczaj żywego spotkania z drugim człowiekiem, dzieląc
się pasją!

  • Dwie kobiety stojące przy straganie rękodzielniczym, oglądające wyroby.
  • Scena na dziedzińcu zamku lubelskiego.
  • Zdjęcie ukazuja Jarmark rzemieślniczy na Rynku na Starym Mieście. Na pierwszym planie mężczyzna sprzedający suszone kwiaty i zioła skupi awokół wyrobów kilka zainteresowanych kobiet. W tle widzimy przechodniów i inne stragany jarmarku rzemieślniczego.
  • Na zdjęciu Mateusz Wachowiak z zespołu WoWaKin. Mężczyzna stoi na scenie, ma zamknięte oczy, gra na akordeonie.
  • Jarmarkowe Podwórko, Na zdjęciu dziewczynka w sukience w kwiaty bawiąca się kurkami na pochylni, tradycyjna zabawką wykonaną z drewna i pomaloaną - pochylnia zielona, kurki żółte. Zabawka w rozmiarze XXL. W tle widzimy inne zabawki Jarmarkowego Podwórka.
  • Scena ze spektaklu dla dzieci. Widzimy dwie aktorki siedzące na krzesłach ustawionych na scenie. Karolina Ociepka siedząca po lewej stronie ubrana jest w niebieską spódnicę, czarną bluzkę i czarny kapelusz, jest uśmiechnięta, gra na barabanie - bębnie z obustronnym naciągiem i zaczepionym na górze obręczy talerzykiem, Po lewej stronie druga aktorka Katarzyna Jackowska Enemuo ubrana w czarną spódnicę i czerwoną bluzkę gra na akordeonie i śpiewa. Obok sceny po lewej stronie stoi tłumaczka Polskiego Języka Migowego Ewelina Lachowska, ubrana w czarną sukienkę. Na scenie w jej tle widzimy scenografię - kolorowy obraz ukazujący biegnące konie i karetę. Na pierwszym planie zdjęcia widzimy siedzącą publiczność.
  • Zdjęcie z koncertu re:tradycja. W centralnym punkcie fotografii widzimy artystę Olafa Deriglasoffa, ubranego w czarne spodnie, bordową koszulę i czarną kamizelkę, na głowie kaszkiet typu Angielka, w rekach trzyma gitarę. W prawej stronie fotografii stoi członek kapeli Stefana Wyczyńskiego z Lubczy Kruk Janusz grający na akordeonie. Z lewej strony fotografii w tle stoją Panowie z kapeli Lędźwa Kazimierz grający na klarnecie i Ryński Jan trzymający trąbkę. Meżczyźni z kapeli ubrani są w regionalne stroje - w czapki maciejówki w granatowym kolorze, białe koszule, kaftany granatowe z czerownymi haftami, białe szerokie pasy, spodnie w biało niebieskie paski oraz czarne buty z wysokimi cholewami.
  • Fotografia z wystawy Aleksandy Bystry. Zdjęcie wykonane w ciemnej sali, gdzie punktowo oświetlone są eksponaty. Na pierwszym planie na szarej powierzchni widizmy rozłozone susozne zioła, na drugim planie gabloty z eksponatami które ogląda kobieta. W tle widzmy ekran z wyświetlanym filmem o działalności artystki. Z prawej strony fotografii widzimy dwie plansze z wydrukami jednak nie jesteśmy w stanie dostrzec ich treści.
WIĘCEJ ZDJĘĆ

Partnerzy i patroni medialni