8 sierpnia 2019

Niech Twoje dziecko pozna świat pszczół! Wolne miejsca na warsztaty RÓJ

Podczas Jarmarku Jagiellońskiego nie mogło zabraknąć warsztatów związanych z tematem przewodnim tegorocznej edycji – pszczelarstwem. Warsztaty RÓJ, które znajdziecie w przestrzeni Jarmarkowego Podwórka, to propozycja przygotowana specjalnie z myślą o dzieciach w wieku 6-11 lat. Jeżeli chcecie, aby Wasze dziecko poznało niezwykły świat pszczół – zapraszamy! Mamy jeszcze ostatnie wolne miejsca. 


Warsztaty bezpłatne. Zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem formularzy online dostępnych przy opisie każdego warsztatu. Liczba miejsc jest ograniczona, o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Jeśli pojawią się pytania lub problemy z wypełnieniem formularza można dzwonić pod numer 81 533 08 18.

UWAGA!: Prosimy o punktualne zgłaszanie się na zajęcia. Jeśli o godzinie rozpoczęcia warsztatu nie pojawią się Państwo w wyznaczonym miejscu, rezerwacja jest anulowana, a miejsce na warsztacie przydzielane innym chętnym osobom.

Dzieci do 12 r.ż. biorą udział w zajęciach razem z dorosłymi opiekunami, którzy także uczestniczą w warsztatach. 


RÓJ – pszczele historie

Osnową dla pierwszego dnia naszej pracy będą bajki i baśnie zapisane przez Oskara Kolberga w XIX wieku. Wspólnie chcemy ułożyć opowieść, a być może epos albo pieśń o pszczołach, który zilustrujemy miniteatrzykiem w formie własnoręcznie narysowanych przez dzieci kolejnych kadrów historii swego rodzaju „opowiadaków”. Być może spróbujemy miodów z pierwszego miodobrania zgodnie ze zwyczajem, że kiedy dzieci pierwsze posmakują miodu – szczęście dla rojów i pasieki jest gwarantowane.
Kiedy:
16.08 – piątek, 11:00-12:30
16.08 – piątek, 13:00-14:30
Gdzie: Błonia pod Zamkiem
Zapisy: Warsztaty od 6 do 11 roku życia wraz z opiekunami. Zapisy na wydarzenie rozpoczną się 30 lipca za pomocą formularza on-line. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.


RÓJ – co słychać w ulu. Pszczela muzyka

Jak może brzmieć pszczela muzyka? Na pewno jest osnuta magicznym znaczeniem zaklęć w różnych rytmach. Będziemy eksperymentować z instrumentami tradycyjnymi, ale także wydobywać dźwięk z patyków, kamieni i innych naturalnych materiałów. Będziemy słuchać uważnie jarmarkowego gwaru na błoniach, szukać i łapać dźwięki, które mogły być muzyką magicznych prapszczół. Będziemy też wspólnie z dziećmi budować domki – hotele dla pszczół i innych zapylaczy z naturalnych materiałów.
Kiedy:
17.08 – sobota, 11.00-12:30
17.08 – sobota, 13.00-14:30
Gdzie: Błonia pod Zamkiem
Zapisy: Warsztaty dla dzieci od 6 do 11 roku życia wraz z opiekunami. Zapisy na wydarzenie rozpoczną się 30 lipca za pomocą formularza on-line. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.


RÓJ – pszczela magia

Tematem przewodnim będą magiczne historie o pszczołach zasłyszane od nieżyjących już pszczelarzy. Będziemy tworzyć pachnące kartki z papieru czerpanego ze stemplami z wosku, które będą nawiązywały do pszczelej magii oraz wspólnie stworzymy rojnicę – pradawną żmiję, dzięki której na świecie pojawiały się roje pszczół. Poza tym będziemy się bawić, grać, śpiewać, jednym słowem roić się na całego.
Kiedy:
18.08 – niedziela, 11.00-12:30
18.08 – niedziela, 13:00-14:30
Gdzie: Błonia pod Zamkiem
Zapisy: Warsztaty dla dzieci od 6 do 11 roku życia wraz z opiekunami. Zapisy na wydarzenie rozpoczną się 30 lipca za pomocą formularza on-line. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.