Warsztaty wyplatania ze słomy techniką szytą

Wyplatanie ze słomy techniką szytą, Łucja Cieślar, Serfenta

Warsztaty wyplatania ze słomy to zdobycie konkretnych umiejętności i miło spędzony czas! Każdy uczestnik wyplecie własny słomiany przedmiot – talerzyk lub miseczkę. Słoma żytnia, którą ścinamy ręcznie, jest plastyczna i daje wiele możliwości. Łucja pokaże technikę spiralną używaną w szyciu z tego materiału. Technika ta pozwala tworzyć wyjątkowe wzory, bazując na tradycyjnych umiejętnościach polskich rzemieślników z Podlasia i Lubelszczyzny. Przy pracy będziemy używać specjalnych igieł plecionkarskich zaprojektowanych przez Serfentę i wykutych w cieszyńskim warsztacie rzemieślniczym.

Do udziału w warsztatach nie jest wymagane doświadczenie, wszystkiego nauczymy od podstaw. Plecionkarstwo jest dla każdego!

Warsztaty dla osób powyżej 15 roku życia.

Zapisy na wydarzenie rozpoczną się 30 lipca za pomocą formularza on-line. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

UWAGA!: Prosimy o punktualne zgłaszanie się na zajęcia. Jeśli o godzinie rozpoczęcia warsztatu nie pojawią się Państwo w wyznaczonym miejscu, rezerwacja jest anulowana, a miejsce na warsztacie przydzielane innym chętnym osobom.