Warsztaty śpiewu sutartinės

Podczas warsztatu uczestnicy dowiedzą się czym są pieśni sutartinės, zapoznają się z ich historią oraz nauczą podstaw teorii i technik ich wykonywania. Pokażemy filmy prezentujące pieśni w wykonaniu dwóch, trzech i czterech śpiewaczek, jak również wersje instrumentalne i tańczone. Gdy już podstawy będą wszystkim znane, podzielimy się na grupy trzy i czteroosobowe i wspólnie nauczymy kilku pieśni.  Sutartinės śpiewane są tradycyjnie przez kobiety, dlatego warsztat przeznaczony jest głównie dla kobiet, ale jeśli znajdą się panowie chętni do spróbowania swoich sił, to oczywiście będą mile widziani.  Przynajmniej połowę grupy powinny jednak stanowić kobiety  – im więcej, tym lepiej.

Warsztaty dwudniowe (17 i 18 sierpnia) dla osób powyżej 16 roku życia.

Zapisy na wydarzenie rozpoczną się 30 lipca za pomocą formularza on-line. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

REGULAMIN

ZAPISY

UWAGA!: Prosimy o punktualne zgłaszanie się na zajęcia. Jeśli o godzinie rozpoczęcia warsztatu nie pojawią się Państwo w wyznaczonym miejscu, rezerwacja jest anulowana, a miejsce na warsztacie przydzielane innym chętnym osobom.

 

Artyści