Spotkanie z mistrzem. Spotkanie śpiewacze z Janiną Pydo

Janina Pydo – pochodzi z Zastawia koło Goraja w województwie lubelskim. Pani Janinie śpiew towarzyszy każdego dnia. Kiedy była małą dziewczynką, w jej domu rodzinnym śpiewano głównie pieśni religijne. Z wiekiem Pani Janina poszerzała swój repertuar o pieśni weselne, kołysanki, pieśni liryczne i dziadowskie. Doskonała pamięć pozwala Pani Janinie na przypominanie nawet tych najstarszych pieśni i przekazywanie ich swoim uczennicom. Współpracuje z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Goraju, w ramach którego działa młodzieżowy zespół wokalny.

Podczas spotkania będzie okazja do rozmowy i nauki pieśni z repertuaru Pani Janiny. Spotkanie poprowadzi Agnieszka Szokaluk-Gorczyca, uczennica Pani Janiny i towarzyszka wielu rozmów i spotkań ze śpiewem.

Warsztaty bez ograniczeń wiekowych.

Zapisy na wydarzenie rozpoczną się 30 lipca za pomocą formularza on-line. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

UWAGA!: Prosimy o punktualne zgłaszanie się na zajęcia. Jeśli o godzinie rozpoczęcia warsztatu nie pojawią się Państwo w wyznaczonym miejscu, rezerwacja jest anulowana, a miejsce na warsztacie przydzielane innym chętnym osobom.

 

Artyści