Orkiestra Jarmarku Jagiellońskiego – warsztaty

Jest to zaproszenie do wspólnego muzykowania, skierowane do miłośników muzyki tradycyjnej w formie niestylizowanej. Podsumowaniem prac będzie granie do tańca na wieczornych potańcówkach jarmarkowych.

Pomysł i kierownictwo muzyczne: Ewa Grochowska

Prowadzenie zajęć: Maciej Filipczuk, Ewa Grochowska, Przemysław Łozowski, Marcin Kowalczuk

Zajęcia warsztatowe (próby) poświęcone będą nauce konkretnego repertuaru, który grany będzie na potańcówkach przez reprezentacyjny skład Orkiestry. Praca odbywać będzie się metodą przekazu bezpośredniego (granie ze słuchu). Zapraszamy do udziału osoby pragnące rozwijać swoje umiejętności i pasje muzyczne, grające (w stopniu przynajmniej średnio zaawansowanym) na instrumentach: skrzypce, basy (i/lub wiolonczela, kontrabas), altówka, bębenek obręczowy (i/lub baraban), klarnet, trąbka, puzon, tuba, saksofon, flet, akordeon.
Inne instrumenty – do indywidualnego uzgodnienia.

Próba otwarta bez zapisów. Orkiestra Jarmarku Jagiellońskiego
Repertuar orkiestry tworzą tradycyjne melodie taneczne z Lubelszczyzny: polki, oberki, majdaniaki, podróżniaki, marsze, walce i fokstroty – pochodzące z nagrań archiwalnych, tradycji rodzinnych liderów orkiestry i ich nauki u wybitnych muzyków tradycyjnych z regionu. Orkiestra działa jako cykliczny projekt edukacyjny w Warsztatach Kultury w Lublinie, do udziału w jej pracach zapraszane są osoby zainteresowane muzyką tradycyjną in crudo, zarówno profesjonaliści jak i amatorzy muzyczni.
Pomysł i kierownictwo muzyczne: Ewa Grochowska
Współpraca: Maciej Filipczuk, Marcin Kowalczuk, Przemysław Łozowski

Artyści