Łowcy miodu | kino *

Wydarzenie tłumaczone na Polski Język Migowy

Tytuł: Łowcy miodu

Reżyseria: Krystian Matysek

Gatunek: dokument

Czas trwania: 78 min.

Język: polski

Lektor: polski

Napisy: polskie, angielskie

 

Łowcy miodu są pierwszym polskim pełnometrażowym, wysokobudżetowym filmem przyrodniczym, który wykorzystuje najnowsze zdobycze techniki do ukazania życia pszczół i analizuje zagrożenia dla  cywilizacji spowodowane masowym wymieraniem tych owadów. Razem z aktorką, Magdaleną Popławską, twórcy dokumentu wyruszają przez Europę i Azję w poszukiwaniu odpowiedzi na ważne pytanie – czy możliwe jest uratowanie pszczół przed zagładą?

Tajemnice życia pszczół zostały uchwycone specjalistyczną kamerą, która kręci nawet 500 tysięcy klatek na sekundę, co pozwala ukazać pracę tych pożytecznych owadów z nieznanym do tej pory poziomem detali. Kamera przenika do wnętrza uli, ukazując fascynujący obraz żywych, doskonale zorganizowanych i silnie zhierarchizowanych pszczelich społeczności.

Chcecie wiedzieć na czym polega proces inseminacji i w jaki sposób pszczoły wybierają królową? Tego i o wiele więcej dowiecie się z wyjątkowego filmu jakim są „Łowcy miodu”.

Dokument przedstawia też ludzi podejmujących walkę w obronie tych małych stworzeń, których wyginięcie doprowadziłoby świat do katastrofy ekologicznej.

 

źródło: http://mayfly.home.pl