Okolicznościowy Teatrzyk Rodzinny

Fot. Urszula Fussek

Teatrzyk powstał z potrzeby twórczego działania z osobistymi dziećmi, ciocią z Poznania i sąsiadką z olsztyńskiego Zatorza. Ma formę interaktywnego spotkania z dziećmi, wspólnego śpiewania i zabawy z wykorzystaniem tradycyjnych melodii, wyliczanek, gier i zabaw dziecięcych w szczególności z Suwalszczyzny, Warmii i Mazur.

Teatrzyk tworzą: Ania Broda, Joanna Szaflik, Marta Urban-Burdalska, Gabrysia Burdalska, Filip i Adam Burdalscy, Robert Burdalski.

 

Marta Urban-Burdalska
Psycholożka, trenerka PTP, pasjonatka muzyki tradycyjnej. Pomysłodawczyni koncepcji cyklu warsztatów dla dzieci na tegorocznym Jarmarku Jagiellońskim. Na co dzień pracuje z dziećmi i dorosłymi w szkole podstawowej w Olsztynie, od 17 lat prowadzi różne projekty i działania edukacyjne, animacyjne i artystyczne dotyczące muzycznych tradycji Polski we współpracy ze Stowarzyszeniem Krusznia, Fundacją Muzyka Kresów, Stowarzyszeniem Dom Tańca, Stowarzyszeniem Tratwa. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Współtworzyła Podróżniczy Kolektyw Skrzypcowy, inicjatywę skupiającą praktyków i badaczy polskiej muzyki tradycyjnej. Liderka grupy inicjatywnej Muzyka Jest Nieskończona. Mama trójki dzieciaków w wieku 6, 8 i 10 lat. Muzyka i kultura tradycyjna jest dla niej ulubioną sytuacją, w której może spotkać się z małymi i dużymi ludźmi w wyjątkowy, niecodzienny sposób.

Joanna Szaflik – muzykę tradycyjną poznawała od najmłodszych lat z przekazu rodzinnego od babci i mamy. Śpiewa pieśni tradycyjne od 2004 roku ucząc się zarówno od mistrzów starego jak i młodego pokolenia, a także bazując na nagraniach archiwalnych. Członkini kolektywu Przodki, w którym zajmuje się śpiewem, grą na basach, prowadzeniem warsztatów tańca tradycyjnego i śpiewu oraz animacją. Członkini Stowarzyszenia Dom Tańca. Współpracuje z Domem Tańca Poznań oraz Fundacją Dudziarz EU. Od 2014 roku zajmuje się głównie muzyką Wielkopolski oraz Ziemi Sieradzkiej, prowadząc badania terenowe w poszukiwaniu repertuaru i mistrzów muzyki tradycyjnej, a także studiując nagrania archiwalne. Jest psychologiem, coachem i trenerem grup co stanowi podstawę umiejętności w pracy warsztatowej. Była słuchaczką podyplomowych studiów etnomuzykologicznych (IM UW). Obecnie pracuje z grupami przedszkolnymi, wczesnoszkolnymi oraz młodzieżowymi na Biskupiźnie, gdzie uczy śpiewu oraz pracuje nad płytą z folklorem dziecięcym.

Ania Broda
Piosenkarka, cymbalistka, kompozytorka, autorka tekstów , producentka. Wokalistka obdarzona niepowtarzalnym głosem, posługuje się techniką śpiewu “białego”.

Autorka tekstów, kompozytorka, aranżerka. Tworzy bardzo różnorodną w formie, nieprzewidywalną w stylu, absolutnie unikalną muzykę marzeń i wrażeń. Świetnie bawi się głębokim brzmieniem swojego głosu, siłą słowa, magią nieoczywistej melodii. Na polskim rynku muzycznym – wyjątkowa i magiczna.

category Spektakle, kino, spotkania, opowieści