Barbara Wrońska

fot. Zosia Zija&Jacek Pióro

Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Od wielu lat współtworząca zespół Pustki. Połówka siostrzanego duetu Ballady i Romanse. Sama komponuje i aranżuje muzykę.

Po latach pracy zespołowej postanowiła zaprezentować swój całkowicie autorski, solowy materiał, którego jest również producentem.

Pierwszy singiel, promujący autorski album, odniósł bardzo duży sukces. Singiel ten jest bardzo osobistą wypowiedzią artystki.

https://www.youtube.com/watch?v=9HGIeZQ8Eqk&list=RDMM9HGIeZQ8Eqk

„Nie czekaj” to przebojowa piosenka, która pokazuje różnorodność brzmień jakie znajdziemy na pierwszym solowym albumie Barbary Wrońskiej.

W utworze tym czujemy tęsknotę za polską piosenką z lat 60., przewrotnie połączoną z nowoczesnymi brzmieniami.

Głos artystki brzmi zupełnie inaczej niż dotąd.

„Utwór ten jest moim sposobem na zrobienie kroku do przodu.”

Każdy utwór ma inny klimat i inną dynamikę ale jedno jest wspólne – każdemu towarzyszą silne emocje. Przeplatają się brzmienia lat 60. z elektroniką, czasem muzyką filmową, co powoduję mieszankę wybuchową i rzuca na kolana.

Wrońska śpiewa żarliwie, a czasami z przejmującym chłodem w głosie. Jedno jest pewne: ta płyta to poruszające dzieło artystki, przemyślane, ale także bardzo osobiste.

Dom z ognia – na długo pozostanie w Waszych sercach, bo porusza głęboko uczucia i zmysły.

Trudno opisać słowami album – należy posłuchać całej opowieści.

„Rzadko spotykana dziś wrażliwość na melodie. Niezły dramat w tekstach. I nie, złośliwcy, nie mówię o ich jakości, bo te trzymają poziom, więc po przesłuchaniu trudno utrzymać pion. „Dom z ognia” to piosenkowy majstersztyk plus emocjonalny nokaut, czyli jedyne słuszne połączenie.” Andżelika Kucińska, dziennikarka.

category Koncerty

17.08.2018 19:30

Koncert re:tradycja